Folia laminacyjna w bogatej ofercie

Dobrze zalaminowane dokumenty są w odpowiedni sposób chronione przed kurzem, wilgocią, zniszczeniem oraz zżółknięciem. Takie kartki papieru nie są także narażone na działanie promieni UV. Do zalaminowania ważnych dokumentów potrzebny jest nie tylko dobry laminator, lecz także odpowiedni papier do laminowania.

Folia do laminowania w bogatej odsłonie

Dziś na rynku wybór papierów do laminowania dokumentów jest bardzo duży. Folie o różnej grubości oraz o różnorodnych rozmiarach można bez problemu zakupić we wszystkich sklepach z akcesoriami biurowymi, zarówno stacjonarnych jak i internetowych.

Te powszechnie dostępne produkty dedykowane są dla biur, szkół, wyższych uczelni oraz instytucji państwowych, a więc do tych wszystkich miejsc, w których konieczne jest zabezpieczanie ważnych dokumentów przed zniszczeniem.

Poszczególne folie laminacyjne od Biurfan różnią się pomiędzy sobą nie tylko grubością i formatem, lecz także wykończeniem. Niektóre z ich są matowe, a inne z kolei błyszczące.

Folia laminacyjna – format i rozmiar

folia laminacyjna

Dziś klienci najczęściej sięgają po folię laminacyjną o rozmiarze A4, ale na wielu półkach sklepowych można także znaleźć papier laminujący w rozmiarze A5 i A3.

Wybór musi być uzależniony przede wszystkim od rozmiaru oraz ważności dokumentów wymagających laminowania. W celu zabezpieczenia standardowych dokumentów należy wybrać folię A 4, a do zalaminowania pocztówek oraz zdjęć o standardowych wymiarach wynoszących 10 cm x 15 cm wystarczy wyposażyć się w nieduże kieszonki A5.

Comments are closed.