Jak prowadzić dokumentację i na co zwrócić uwagę wybierając segregatory?

Na pierwszy rzut oka zakup nowego segregatora wydaje się bardzo prostym zadaniem, ale wbrew pozorom wcale tak nie jest. Segregatory to akcesoria biurowe, które użytkowane są przez wiele lat, dlatego też powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale.

Materiał ma znaczenie

W pierwszej kolejności warto zwracać uwagę nie tylko na design i cenę segregatorów, ale również na ich jakość wykonania. Na półkach sklepowych można kupić segregator kartonowy, papierowy albo modele wykonane z polifoamu lub polipropylenu. To właśnie te ostatnie modele mogą pochwalić się bardzo dużą wytrzymałością i odpornością na częste eksploatowanie.

Rozmiar segregatora

Kluczem do sukcesu jest również to, aby wybrać odpowiedni rozmiar segregatora. Przechowywane dokumenty dostępne są w wielu różnych rozmiarach, dlatego też warto dobrać odpowiedni segregator (zobacz: https://biurwa.pl/segregatory ). Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się głównie segregatory A5, A4 i A4+.

Średnica ringów

Na samym końcu warto zwrócić uwagę na średnicę ringów, która jest bardzo często bagatelizowana przy zakupach. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale jedyny z najważniejszych elementów każdego segregatora jest oczywiście mechanizm ringów. To właśnie ten element odpowiada za przytrzymywanie i spajanie dokumentów. Ringi jak i same zatrzaski powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które nie ulegną zniszczeniu przy częstej eksploatacji. Godne uwagi są przede wszystkim metalowe zapinki i ringi.

Comments are closed.