Na czym dokładnie polega logistyka magazynowa?

Należy mieć świadomość, że logistyka magazynowa jest to nie tylko systematyczne, ale również bardzo kompleksowe przechowywanie towarów od momentu ich przyjęcia do wysłania w określone miejsce. Właściwa obsługa magazynów ma w logistyce zdecydowanie większe znaczenie niż mogłoby się wydawać.

Jak powinien być wyposażony magazyn?

Koniecznie trzeba mieć świadomość, że jednym z najbardziej istotnych elementów skutecznego zarządzania omawianą logistyką magazynową jest umiejętne dostosowanie danej przestrzeni użytkowej do rodzaju składowanych towarów. Co należy zatem zaliczyć do kluczowego wyposażenia magazynów?

Bardzo ważne są przede wszystkim urządzenia przeznaczone do składowania. trzeba wśród nich wymienić regały (przejezdne, stałe, specjalizowane) oraz zasieki, podkłady, wieszaki czy stojaki.

Nie można oczywiście zapomnieć o środkach transportu, do których trzeba zaliczyć wózki widłowe. Egzamin doskonale zdadzą używane wózki elektryczne. Umożliwią one bowiem na zminimalizowanie kosztów dotyczących utworzenia magazynu.

Ponadto zdecydowanie bardziej istotne niż mogłoby się wydawać są urządzenia magazynowe takie, jak: czytniki kodów, wagi, pojemniki, pomosty, kontenery, palety oraz urządzenia przeznaczone do zarządzania czy łączności.

Zainteresowani? Po więcej informacji zapraszam tutaj

Comments are closed.